تبلیغات در اینترنتclose
تقویت مثبت اندیشی
تقویت مثبت اندیشی

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 372
نویسنده پیام
niloofar آفلاین


ارسال‌ها : 42
عضویت: 5 /3 /1393
محل زندگی: تهران

تشکر شده : 49
تقویت مثبت اندیشی
چگونه مثبت باندیشیم؟
افکار از چنان قدرتی برخوردارند که میتوانند سازنده یا ویرانگر باشند، بنابر این باید به خود و فرزندان ما بیاموزیم که افکار خود را هوشمندانه کنترل کنیم تا در زندگی به موفیقیت ها و کامیابی های بزرگی دست یابیم. ( افکار ما را ضمیر نا خود اگاه ای ما باور میکند چون ما باور داریم به انچه فکر میکنیم ، منفی یا مثبت. )
۱- نسبت به خود ما احساس خوبی داشته باشیم وخود را خوب ، توانا و باارزش بدانیم.
۲- لیستی از صفات مثبت خود تهیه کنیم و راه های تقویت انها را بیابیم و تجربه کنیم.
۳- لیستی از افکار منفی خود در طی روز تهیه و سعی کنیم برای هر فکر منفی یک فکر مثبت معادل بیابیم تا به کمک ان بتوانیم با افکار منفی مقابله کنیم؛ مثلا: بیمارهستم فکر منفی به جای ان من سالم هستم، موفق نیستم فکر مثبت و معادل ان من موفق هستم، بدبخت هستم فکر مثبت و معادل ان صد هزار بار شکر من خوشبخت هستم، من نمیتوانم فکر منفی فکر مثبت و معادل ان من میتوانم، جملات مثبت مثل من میتوانم من قادرهستم... هر روز این عبارات مثبت را بنویسید و یا در خاموشی ذهن یا با اواز بلند تکرار کنید.
۴- سعی کنیم در گفتار و برخورد های روزانه از کلمات و جملات مثبت استفاده کنیم، مثلا درملاقات با دیگران بجای استفاده از کلمه خسته نباشید که دارای بار منفی و القای حس خستگی است، بگوییم: خداوند شما را صحت داشته باشد، شاد باشید، موفق باشید، درحفظ و پناه ای خداوند باشید.
۵- افکار خود را متوجه خوبی ها و جنبه های مثبت زندگی کنیم تا به مرور مثبت نگر شویم.
۶- با خوش بینی سعی کنیم دستوراتی و فرمان های به ذهن خود بدهیم که اندیشه های جدید مثبت در ذهن ما شکل بگیرند.
۷- هر روز صبح از خواب بر میخیزید با نگاه کردن به منظره ای یک تابلوی نقاشی زیبا و یا تصاویر افرادی که دوست میدارید روز خود را بانشاط وخوش بینی اغاز نمایید، درضمن با ذکر عبارات تاکیدی مثبت صبح تانرا باسرشار از انرژی مثبت اغاز نمایید( جملات در زمان حال مثبت برای شخصی خودتان، تکرار جملات با صدای بلند یا در خاموشی ذهن و یا بنویسید ).
۸- از افراد منفی نگر یا موقعیت های ایکه باعث ایجاد افکار ناخوشایند ومنفی میشوند دوری و یا سعی کنیم کمتر با انها برخورد داشته باشیم، هر قدر از زندگی شکوه وگله کنیم و یا شکوه و گله بشنویم مغز جذب میکند و در زندگی حقیقی ما شکل میگیرد ( ذهن نیمه هوشیار یا ضمیر ناخوداگاه با شنیدن دیدن و حس نمودن یا تغیر در احساسات ما را حس میکند و باور میکند )، مغزما تششعات یا انرژی ها ی منفی را به عالم هستی میفرستد و هم سو یا هم جنس جذب میکند .
۹- به مشکلات به عنوان محکی برای ارزیابی توانایی های خود نگاه کنیم و هرگز نتیجه ای بدی را پیش بینی نکنیم، زیرا مشکلات فقط به اندازه ای مهم هستند که ما انها را مهم میپنداریم یا مشکل فکر میکنیم.
۱۰- از لحظات و خاطرات زیبا و دوست داشتنی گذشته ای خود فکر کرده وسعی کنیم انها را تکرار نماییم.
۱۱- از تردید و دو دلی دوری کرده و کارها را با جدیت دنبال کنیم، در انجام کار ها واژه های نمیتوانم نمیشود، قادر نیستم، باور ندارم ممکن نیست را از ذهن تان دور کنید،ابتدا ان عامل ایکه باعث شک و تردید میشود و با این احساس ذهن نیمه هوشیار شما نمیگذارد شما به سلامتی خوشبختی وموفیقیت برسیدوسبب غم اندوه شک وتردید در شما شده، چشم های تانرا ببندید روی ان عامل توجه و تمرکز کنید و ان حالت را که در شما احساس ناراحتی ایجاد میکند، ان حالت را تجسم وحس کنید و درخاموشی ذهن بگوید من اینرا نمیخواهم،این عامل شما را از رسیدن به خواست هدف و ارزوی شما مانع شده،از مشکلات هرگز فرار نکنید،هیچ وقت در برابر مشکل عصبانی و دست پاچه نشوید به مشکلات تسلیم نشوید، مشکل هرچی باشد ( مر یضی، بی پولی، بی شغلی، مشکلات فامیلی، محیطی .... ) درمرحله دوم ان حالت ایکه ذهن هوشیار شما خواهان ان است و یا انچه که میخواهید باشید یا داشته باشید به ان حالت توجه و تمرکز تانرا معطوف نمایید وان حالت را تجسم وحس کنید، با اجرای تمرینات ذ هنی روزانه، انچه خواهان ان هستید از ذهن هوشیار به ذهن نیمه هوشیار شما ثبت میشود و شما به ان سلامتی موفیقیت و خوشبختی که در زندگی خواهان ان هستید دست پیدا میکنید، این تمرین ذهنی را روزانه ۵ دقیقه انجام دهید. قانون جاگزینی میگوید:" ذهن هوشيار در يك زمان واحد فقط میتواند یک فکر را در خود جای دهد، مثبت یا منفی، شما میتوانید با جاه گزین نمودن افکار مثبت به جای افکار منفی به خوشبختی دست پیدا کنید " .
۱۲- به ندای منفی درونی خود و تلقین های مخرب و نگران کننده ای دیگران بی توجه باشیم و سعی کنیم عکس انها را انجام دهیم.
۱۳- به قدرت بیکران خداوند ایمان داشته باشیم و باخود تکرار کنیم که من لیاقت بهترین ها را دارم و به لطف خدای بزرگ به انها خواهم رسید، من قادر هستم به والا ترین خواسته های خود برسم، هرروز صبح وقتی از خواب بیدار میشوید، صبح تانرا با این جمله اغاز کنید من امروز به تک تک ارزوهای خود خواهم رسید، صد هزار بار شکر من خوشبخت هستم ومیخواهم خوشبخت تر زندگی کنم، خوشبختی چیزی نیست به جز راضی بودن از زندگی.
۱۴- از میان اهداف خود هدفی را انتخاب کنیم که امید بیشتری به موفقیت به ان داریم ودر تلاش برای تحقق ان، به فکر تایید یا تکذیب دیگران نباشیم، دراجرای تمرینات ذهنی از اینکه روی چی موضوع تمرکز میکنید به دیگران نگویید تا شما رامسخره نکنند که باعث شک وتردیددر شما میشوند و در این صورت قانون جذب عمل کرد ندارد.
۱۵- در توصیف احوال و زندگی خود از کلمات مثبت استفاده کنیم، به طور مثال بیمار هستیم صبح خود را با جمله ای ذیل اغاز کنیم، صد هزار بار شکر من احساس سلامتی میکنم و برای خودم سلامتی بیشتر میخواهم ، امروز در زندگی من اتفاقات خوب میافتد، امروز برایم یک روز خوش است، به هرکاریکه دست میزنم من بهترین هستم، من موفق هستم، من احساس خوشی میکنم ویا به جای ایکه خود را زشت احساس میکنید، بگویید من جذاب هستم و میخواهم جذاب تر باشم من دوست داشتی هستم ....
۱۶- درتعریف از افراد خانواده یا دوستان از کلمات مثبت و روحیه بخش استفاده کنید، فلا ن شخصی شریف است یا دوست داشتنی است یا مهربان است یا خوش برخورد است....
۱۷- از چشم و هم چشمی حسادت عصبانیت که باعث ایجاد افکار منفی میشود و ارامش ذهن ما را از ما میگیرد دوری و سعی کنیم روش زندگی خود را خود ما انتخاب کنیم.
۱۸- هرگز شعار خواستن توانستن است را فراموش نکنیم و بدانیم که در سایهی سعی و تلاش و پشت کار داشتن به آنچه میخواهیم میرسیم،( از عباراتیکه به ذهن احساس قدرت بدهد مثل: من میتوانم، من قادر هستم، من باور دارم و من ایمان دارم استفاده کنید، خواستتان را با التماس و عجز از خداوند یا عالم هستی مطالبه نکنید.
۱۹- قدر لحظات زندگی را بدانیم و از انها به خوبی استفاده کنیم زیرا هرگز تکرار نمی شود.
۲۰- برای تغیر اوضاع و شرایط نامساعد اقدام کنیم و مطمین باشیم که میتوانیم آنها را از بین ببریم.
۲۱- از خود انتظار بیش از حد نداشته باشیم و خود راهمه فن حریف ندانیم به عبارت دیگر ازکمال گرایی مطلق که باعث اضطراب و احساس عجز و ناتوانی میشود خودداری کنیم.
۲۲- خود را از قید و بندهای ازار دهنده رها ساخته و ساده زندگی کنیم تا فکر وخیال اسوده ای داشته باشیم.
۲۳- از انزوا و گوشه ‌گیری که باعث ایجاد افکار منفی می‌شود دوری کرده و اوقات خود را در جمع خانواده، فامیل و دوستان سپری کنیم.
۲۴- هروقت احساس کردیم که افکار منفی سراغ ما امده است وضعیت خود را تغیر دهیم و به کاری سرگرم شویم کوشش کنیم به کارهای خود را سرگرم نماییم که از انجام ان لذت میبریم موسیقی ایکه دوست داریم بشنویم، مشاهده فلم های کمیدی، قدم زدن ورزش....
۲۵- ممکن است هنگام خواب در رختخواب افکار منفی به سراغ ما بیاید، تاخسته نشده ایم به رختخواب نرویم بهترین روش افکار مثبت را جاه گزین افکار منفی نماییم بهترین زمان برای اجرای تمرینات ذهنی، تمرکز ذهنی شب قبل از رفتن به بستر و صبح وقتی از خواب بیدار میشویم.
۲۶-هرگز به هیچ وجه خود را بدبخت ناامید ناتوان درمانده احساس نکنیم.
۲۷- اعتماد به نفس خود را درهر شرایطی حفظ کنیم و هرگز به دیگران اجازه ندهیم که انرا متزلزل کنند. باید متوجه باشیم که اعتماد به نفس کلید خلق تفکر مثبت است.
۲۸- خندیدن را فراموش نکنیم خندیدن باعث میشود تا افکار ناراحت کننده و منفی جای خود را به افکار مثبت و شاد بدهند.
۲۹- هر انسان در زندگی اشتباه میکند خود را ببخشید و دیگران را ببخشید تا در خود احساس ارامش کنید.
۳۰- کینه، حسادت، عداوت، خشم،عصبانیت، بهانه گیری، نامیدی، غم ، غصه ... را از خود دور کنید تا ارامش ذهنی داشته باشید. ( به طور مثال اگراز زندگی ناامید هستید، دید شما از محیط و پیرامون تان ناامید کننده و مغز شما نامیدی جذب میکند، مغز شما فریکانس های هم سو و مشابه جذب میکند و این نامیدی در زندگی حقیقی شما صد چند میگردد، اگر شما بیمار هستید و از بیماری تان به دیگران یاد اوری میکند و یا از زندگی گله و شکایت دارید در حقیقیت شما در زندگی تان بیماری بیشتر و گله و شکایت زیادتر را دعوت میکنید، چون تمرکز یا توجه شما روی بیماری، گله و شکایت از زندگی است. )
اجرای راهکارهای تقویت مثبت هیچ هزینه‌ای ندارند و به سن و سال افراد نیز مربوط نمیشود.

دوشنبه 26 خرداد 1393 - 17:45
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 2 کاربر از niloofar به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: drhadi & moghadam &
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group